Перевезення небезпечних вантажів: про які нюанси важливо знати при транспортуванні?

Є вантажі, які за своїм складом небезпечні. Їх характеристики створюють загрозу для людини або можуть негативно вплинути на навколишнє середовище. Перевезення таких вантажів вимагає певних умов. Відповідно організувати його під силу професіоналам, тому що важливо не упустити нюанси і подолати труднощі, що виникають.

Небезпечні вантажі - що це?

Якщо коротко, то до категорії небезпечних вантажів (ADR) відносять:

  • вибухові, піротехнічні;
  • кислоти;
  • гази;
  • токсичні, отруйні;
  • радіоактивні;
  • клеючі і фарби;
  • паливо і легкозаймисті речовини.

Перш ніж організувати перевезення подібного вантажу, важливо визначити його тип, клас. Це можливо зробити виходячи з хімічного складу, біологічних і фізичних якостей. Після їх визначення вантажу присвоюється код, який свідчить про властивості і приналежності до певної категорії. Код складається з набору букв і цифр, де літерна частина позначає приналежність до певної групи, а цифра говорить про властивості і категорії речовин.

Щоб організувати доставку ADR, необхідно створити для вантажу відповідні умови. Знадобиться спеціальна тара. Залежно від типу речовин - контейнери, цистерни. Плюс пакет супровідних документів для ADR буде відрізнятися від стандартного. Необхідно буде отримати дозвіл, страховку.

Що буде, якщо умови перевезення не дотримуються?

Порушення призводять до затримки на митниці, штрафних санкцій та інших збитків. Дотримання вимог і норм, маркування із зазначенням знаків - необхідність.

Яким транспортом можна перевозити небезпечні вантажі?

Незважаючи на особливі умови і правила, доставка можлива різними видами транспорту. Основними будуть наступні.

Залізничі перевезення. Відносно безпечний і доступний за вартістю спосіб. Ж/д транспорт розташовує до доставки великих і невеликих партій товару. Для кожного виду є надійна тара, цистерни. Ще одна перевага - своєчасні терміни доставки, адже поїзди ходять по точному графіку. До мінусів можна віднести не дуже високу швидкість, якщо порівнювати залізничі перевезення з автотранспортом.

Авто перевезення. Користуються популярністю при доставці з ближнього зарубіжжя. Відрізняється високою швидкістю. Однак має обмеження в плані вантажопідйомності. Транспортування автотранспортом має певні ризики, тому пов'язана з жорсткими правилами та вимогами.

Авіа доставка. Якщо потрібно терміново доставити або отримати товар з-за кордону, то авіаційні перевезення - оптимальний спосіб. Зрозуміло, вартість такої послуги буде чималою, але вона окупається за рахунок високої швидкості. Мінуси - порівняно маленька вантажопідйомність.

Морська доставка. Один з найбільш оптимальних способів відправки ADR на далекі відстані. Перш за все, цьому сприяє вантажопідйомність судна, високий рівень надійності і безпеки. Зрозуміло, на високу швидкість транспортування краще не розраховувати, однак і вартість морської доставки порівняно прийнятна.

Кожен вид транспорту передбачає дотримання ряду правил і вимог. І тільки ознайомившись з ними детально, можна уникнути помилок і небажаних наслідків при транспортуванні. Якщо ж ви не володієте часом, знаннями і досвідом, то краще передати процес в руки професіоналів.  

Нюанси при перевезенні небезпечного вантажу

Тара, в якій здійснюють перевезення, повинна відповідати високим вимогам. Все тому, що вона забезпечує безпеку - збереження самих речовин і захист навколишнього середовища. Упаковка повинна запобігати витоку, випадання, займання в умовах зміни температури, тиску або вологості.

Тара для небезпечних вантажів піддається численним випробуванням під контролем компетентних органів. Її тестують на стійкість до навантажень під час транспортування та інших операцій, також проводяться перевірки на випадки - падінь, тиску, штабелювання. Для підтвердження придатності до перевезення небезпечних вантажів на тару наноситься маркування. Інструкція по упаковці дозволяє визначити придатність тари до певного виду ADR. Також при необхідності виробник може надати протокол випробувань.

Якщо у вас немає можливості вивчати правила перевезення, упаковки та нанесення маркування, то краще передати цю справу в руки професіоналів УкрВіпСервіс. У разі транспортування небезпечних вантажів не існує незначних нюансів. Дотримання кожної вимоги має значення.


 

Хочете дізнатися вартість перевезення небезпечних вантажів? Відправте заявку

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...