Показники українського імпорту та експорту за 2024 рік

Порівняно з результатами за 2023 рік, у 2024 році товарообіг України значно збільшився, а саме – зріс на 13%. У грошовому еквіваленті така різниця представлена наступним чином: 99,4 млрд доларів проти результатів 2024 року – 112,3 млрд доларів.

Протягом усього року Україні вдалося імпортувати товарів на суму 70,7 млрд доларів, а експортувати на суму 41,6 млрд доларів. При цьому оподатковуваний імпорт досяг 57,4 млрд доларів, що у відсотковому співвідношенні становить 81% від загального обсягу товарів, які імпортуються.

Імпорт в Україну за 2024 рік: основні товари та країни

У 2024 році Україна імпортувала різні види товарів з 5 головних країн-імпортерів, кожен з яких пропонував певний асортимент.

До списку таких країн входили:
1. Польща – територіальна близькість до України зробила Польщу одним з головних партнерів. Завдяки широкому асортименту на український ринок активно імпортувалися різні харчові продукти, побутова техніка.
2. Німеччина – велика кількість якісних промислових товарів, хімічної продукції, різноманітних видів техніки.
3. Китай – один з головних постачальників одягу та взуття, а також електроніки та інших аксесуарів.
4. Італія – в Україну було надіслано достатньо медикаментів, косметичних засобів, харчових продуктів.
5. Чехія – більша частина імпорту становить автомобілі, засоби для чищення, а також сучасне енергообладнання.

Для імпорту з країн Європи активно залучали всі можливості автомобільного транспорту. У випадку з Китаєм використовуються всі переваги мультимодальних перевезень: комбінація морського транспорту + автомобілів або авіатранспорту + автомобілів.

Експорт з України: основні товари та країни

Експорт товарів з України у 2024 році було направлено на різні країни. Однак з урахуванням статистики можна виділити трійку лідерів:
1. Польща – експорт товарів на 4,7 млрд доларів.
2. Іспанія – експорт товарів на 2,9 млрд доларів.
3. Німеччина – експорт товарів на 2,8 млрд доларів.

Щодо найбільш популярних товарів, які найчастіше експортувалися з України, можна виділити трійку наступних лідерів:
1. Продовольча продукція – на 24,6 млрд доларів.
2. Метали та різні металеві вироби – на 4,4 млрд доларів.
3. Різні промислові машини, транспорт та інше обладнання – на 3,5 млрд доларів.

Щодо агропродовольчої продукції, загальний експорт за 2024 рік становив 60%, проти 62%, які були відзначені за 2023 рік. Попри незначне зменшення експорту, такий результат все одно називають одним з найкращих за весь період незалежності України. Крім того, у 2023-2024 роках уперше за весь час повномасштабного вторгнення РФ вдалося збільшити обсяги постачання в агропромисловій сфері.

Прогноз на 2025 рік: що буде з імпортом та експортом в Україні?

Щодо імпорту, складно робити прогнози на 2025 рік, але швидше за все колишні обсяги товарів та головні імпортери залишаться незміненими. Цього року, як і раніше, залишається актуальним питанням поступового налагодження партнерських взаємин з європейськими країнами, що сприяє активній торгівлі, розвитку імпортно-експортних зв'язків. Поступово скорочується торгівля з Туреччиною, яка до 2022 року вважалася одним з основних торгових партнерів України. Натомість величезними темпами збільшується імпорт з Китаю.
2025 року очікуються деякі складнощі для здійснення зовнішньої торгівлі в аграрній сфері. Насамперед це може бути пов'язане з певним списком ризиків для галузевого сучасного бізнесу. Проте за відносної стабільності всієї ситуації в Україні є всі шанси для майбутнього розвитку аграрного експорту, імпорту з огляду на власні можливості.
У 2025 році Україна направить усі свої сили для доступу на європейський ринок таких чутливих аграрних культур, як кукурудза, крупа, різні висівки.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...