Що таке демередж в контейнерних перевезеннях: як його уникнути?

Світ судноплавства працює на основі строгих правил і штрафів, які випливають із цього за недотримання певних параметрів.

Всі імпортери та експортери намагаються уникнути додаткових зборів, які можуть стягуватися з доставкою вантажу. Часто простой, затримання і зберігання - це непередбачені збори, які можуть складатися в декілька зборів.

Що таке демередж?

Демередж - це плата за наднормативне використання контейнерного обладнання. Ці збори будуть стягуватися, якщо перевищити термін вільного користування контейнером. Розмір демереджа залежить від судноплавної лінії і країни - у кожній судноплавній лінії своя політика (вільна кількість днів, і розмір демереджа). Також в Україні по одній лінії може бути одна сума, а в іншій країні - по тій же лінії - інша.

Час, протягом якого ви повинні забрати свій вантаж без зняття плати, варіюється від лінії до лінії. Зазвичай у вантажу, що прибуває по морю, є 7-14 днів без зняття плати. Однак для різних типів контейнерного обладнання існують різні ставки.

Демередж і детеншн - відмінності

Різниця між цими поняттями дуже проста. Демередж - це грошове відшкодування за перевищення терміну зберігання вантажу в порту. А детеншен - це відшкодування за перевищення часу використання контейнера в дорозі. Детеншен починається тоді, коли контейнер залишає порт.

Якщо говорити простими словами, то демередж безпосередньо має відношення до вантажу, який перебуває в порту, а детеншен в свою чергу до контейнера, який знаходиться за межами порту.

Демередж і зберігання - відмінності

Після того, як контейнер вигружається з корабля, він переміщається в зону CY в порту. Коли клієнт завершить митне оформлення і буде готовий доставити контейнер, він перемістить контейнер із зони CY. Всі порти пропонують безкоштовний період, але у кожного він різний, щоб дати клієнтам час для обробки правил і доставки вантажів з порту. Іноді вантажоодержувач не може прийняти вантаж з порту через документальні, фінансові або інших проблеми.

Іноді контейнери застряють в порту. Це вплине на загальну продуктивність портового і дворового простору. В результаті порти будуть стягувати плату з контейнерів, що не були переміщені протягом певного періоду вільного часу.

Демередж - це плата, яка стягується судноплавною лінією з вантажоодержувача, якщо контейнер не очищений і не повернутий на призначений порожній склад в певні вільні дні.

11 способів уникнути демереджа

 1. Вивчіть, що можна і чого не можна робити при імпорті.
 2. Запитайте про вимоги до імпорту вантажів, які можуть виконуватися митницею або владою.
 3. Заздалегідь знайдіть контейнеровоз, який забере ваш вантаж.
 4. Запросіть у судноплавній компанії і/або вантажовідправника додаткові безкоштовні дні в разі затримки вантажу, для якого потрібні спеціальні дозволи.
 5. Переконайтеся, що ви бачили продукт, який купуєте, щоб уникнути проблем при доставці вашого вантажу.
 6. Дізнавайтеся інформацію у свого вантажовідправника і судноплавної лінії, щоб перевірити статус відвантажувальних документів і відвантаження. Більшість судноплавних компаній не несуть відповідальності за не повідомлення про прибуття вантажу.
 7. Заздалегідь подбайте про сплату ПРР, страховки і тд - щоб не затримувати ящик, так як без сплати цих рахунків, лінія вантаж не випустить.
 8. Експрес-реліз може бути більш вигідним аби уникнути затримок, якщо ваш вантаж не підпадає під акредитив або не має оригінальний коносамент. Затвердження оригінального коносамента зазвичай вимагає більш тривалих затримок.
 9. Якщо вантажовідправник запитує оригінал коносамента для захисту свого платежу, ви повинні попросити його надати дозвіл телекса. Це допоможе уникнути затримок при очікуванні оригіналу коносамента.
 10. Інструкції по доставці вантажу і відправлення повинні бути надані всім сторонам. Постачальники і незалежні постачальники повинні бути повідомлені заздалегідь про безпроблемний процес завантаження і розвантаження.
 11. Скористайтеся послугами професійного експедитора, який потурбується про доставку і забезпечить своєчасне прибуття вантажу без простою або інших додаткових зборів.

 

Хочете дізнатися вартість контейнерних перевезень? Надішліть заявку

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...