У чому різниця між оператором ЗЕД та митним брокером?

Товари, вартістю мільйони доларів, переміщаються по світу кожного дня, прибуваючи в аеропорти, морські порти і на транспортних засобах по суші. У якийсь момент в дорозі усі товари повинні пройти оформлення при перетині національних кордонів, незалежно від характеру товарів.

Більшість товарів нічим не примітні і вимагають мінімальної підготовки до ввезення; процес очищення добре документований і простий. Однак, є продукти, такі як медичні товари або ті, що мають інтелектуальну власність, і вони вимагають митного очищення. Тоді все стає трохи складніше ... Саме тут різниця між оператором ЗЕД та митним брокером стає трохи ясніше.

Роль митного брокера

Митний брокер діє від імені імпортера чи експортера. Це фізична або юридична особа, яка має ліцензію місцевого митного органу. Щоб отримати ліцензію, вони повинні продемонструвати, що у них є спільні знання в області митного законодавства, кодування тарифів, тарифних графіків, процесів і правил імпорту та експорту. Їх знання також повинні охоплювати необхідну документацію і те, як її слід правильно подавати. Митний брокер відповідає за надання всієї документації для митного очищення товарів через місцевий митний відділ.

Роль економічного оператора

Оператор ЗЕД є учасником зовнішньоекономічної діяльності та юридичною особою в країні, в яку ввозяться товари. Він несе юридичну відповідальність за процеси і процедури імпорту товарів і заявки на імпорт, а також за очистку товарів і сплату податків і мит.

 

В чому різниця?

Митний брокер не є законним імпортером товарів, не несе відповідальність за сплату податків і зборів та згідно із законом не зобов'язаний забезпечувати доставку продукції до зазначеного кінцевого пункту призначення. Як правило, вони очищають такі товари, які жодним чином не обмежуються митним законодавством.

Оператор зовнішньоекономічної діяльності зазвичай потрібний, коли рух товарів обмежений або жорстко регулюється, наприклад, інтелектуальна власність (відомі бренди) або медичні товари. Процес імпорту таких товарів може бути тривалим і складним, і він вимагає багатьох юридичних вимог, таких як забезпечення правильного кодування товарів і декларування товарів з правильною класифікацією та вартістю.

Часто необхідно подавати передвідвантажувальні документи, наприклад, підприємства кінцевого користувача декларують, де і для яких цілей будуть використовуватися товари; дозволу на ввезення; сертифікація обладнання; листи про відповідність та ін. Для подачі цих документів потрібне глибоке знання процедур і форм імпорту цього типу продукту. Сплата податків і зборів також входить в обов'язки оператора.

Оператор ЗЕД виступає більш довірчою особою перед митними органами і може працювати в пільговому (спрощеному) режимі, ніж брокер.

Чи може митний брокер бути уповноваженим оператором ЗЕД?

Проста відповідь - так, вони можуть, але це буде означати, що вони повинні взяти на себе більше відповідальності. Митний брокер, який виступає в якості оператора, повинен вести ЗЕД діяльність не менше 3 років.

Як правило, оператор ЗЕД виступає в якості звичайного митного брокера, але рідше буває навпаки, оскільки процес є більш складним; потрібні знання і навички для імпорту контрольованих товарів. Крім того, імпортовані товари стають оподатковуваним активом компанії, зазначеної в якості імпортера, що ускладнює процес з фінансової точки зору всередині країни.


 

Хочете дізнатися, яка вартість доставки вашого товару? Відправляйте заявку

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...