Сьогодні саме Китай називають найбільшим ринком усіляких товарів, постачальників та виробників. Тому, ухвалюючи рішення відкрити власний бізнес, малі, середні та великі підприємці бажають замовляти товари з Китаю за максимально вигідними цінами. Попри таку популярність товарів від китайських виробників, відзначають деякі нюанси та складнощі, про які має знати та пам'ятати кожен.
Загальні етапи пошуку виробника у Китаї
Багато виробників дещо ускладнює процедуру швидких пошуків. Але для цього слід звернути увагу на кілька важливих етапів:
- Список товарів, які цікавлять підприємця. Необхідно скласти список майбутніх закупівель, визначившись з майбутніми обсягами.
- Список інтернет-порталів, на яких можна знайти постачальників та виробників. Найпопулярнішими вважаються наступні майданчики: Alibaba, Aliexpress, Taobao.
- Оптові ринки, різні виставки, де виробники часто демонструють, рекламують власну продукцію.
- Замовлення невеликої партії товару для «проби», перевірки якості продукції, упаковки та інших особливостей.
- Обговорення оптимальної вартості конкретної партії, термінів постачання товару. Це один з найважливіших і відповідальних етапів, на якому потрібно знайти спільну мову з виробником, його представниками.
Щоб не помилитися та вибрати дійсно надійного виробника в Китаї, необхідно ознайомитись з відгуками про співпрацю з ним, уважно вивчити всі умови договору перед підписанням. Відсутність досвіду пошуку виробників та ведення переговорів часто призводить до різних проблем.
Основні категорії товарів: які товари найчастіше імпортують до України з Китаю?
Українські підприємці добре знайомі з основними запитами своєї цільової аудиторії. Тому для імпорту з Китаю найчастіше замовляють певний список актуальних товарів з наступних категорій:
- Товари для машин. Це можуть бути різні автомобільні аксесуари (килимки, чохли для сидінь, відеореєстратори, сучасні паркувальні системи та інше).
- Іграшки дитячі, товари для мам. Асортимент іграшок на китайському ринку дуже різноманітний – починаючи з розвивальних та закінчуючи інтерактивними. Для мам запропоновані коляски, стільці для годування малюків та інше.
- Товари для спорту та туризму. Особливий попит мають еспандери, фітнес-браслети, килимки для йоги, спальні мішки, намети, рюкзаки.
- Дрібна побутова техніка. У цій категорії представлені блендери, кавомолки, міксери, електрочайники та багато іншого.
- Посуд. Споживачі вибирають посуд з різних матеріалів – кераміка, дерево, пластик, скло, метал.
- Предмети інтер'єру. Тут представлені різні світильники, вази, картини та інші елементи декору.
Завдяки широкому асортименту товарів на китайському ринку, українські підприємці одержують можливість обирати різні варіанти для процвітання власного бізнесу.
Як організувати доставку товарів з Китаю?
На вибір кожному бізнесмену запропоновано 2 рішення – самостійне розв'язання всіх організаційних питань чи можливість довірити виконання завдань команді професіоналів. Обираючи останній варіант, можна отримати комплекс послуг:
- упаковка та маркування;
- інспекція;
- консолідація та інші супутні послуги, завдяки яким можна здійснити процес доставки з Китаю до України з використанням кількох видів транспорту.
Крім того, вибираючи останній варіант, клієнт може довірити виконання процедури пошуку виробників спеціалісту, який допоможе знайти перевірену компанію. Адже від обраного виробника надалі залежить якість роботи магазину кожного підприємця. Необхідно домовитись про оптимальні обсяги товарів, про демократичну вартість. У такому разі вдасться активно розвивати власний бізнес в Україні, скориставшись можливостями імпорту.