Починаючи з весни і до червня 2022 року, в Україні вступило в дію «нульове розмитнення» на різні машини, а також на мототехніку та інші транспортні засоби. В результаті багато хто встиг скористатися такою вигідною пропозицією та привезти з країн ЄС чи США автомобілі в Україну для себе, своїх рідних, друзів або на продаж.
Калькулятор вартості розмитнення
Цей закон передбачав можливість активно заповнити внутрішній ринок недорогими автомобілями, які були пошкоджені або повністю знищені в ході військових дій в країні в 2022 році. При ввезенні авто з Європи чи США вартість розмитнення не мала жодного значення, адже майбутніх автовласників було звільнено від сплати:
- акцизного збору;
- держмита;
- ПДВ.
Однак, як і раніше, залишалася необхідність оплати збору до Пенсійного Фонду та оплати за сертифікацію автомобіля.
Які зміни відбулися
З 1 липня 2022 року правила розмитнення машин та інших транспортних засобів було змінено. Усі законопроекти, які стосувалися нового порядку розмитнення, було відхилено. Те саме стосується і довгоочікуваного проекту з розмитнення за допомогою програми «Дія».
В результаті з липня повертається колишній порядок дій розмитнення, який був актуальним до введення «нульового розмитнення». Цей закон стосується також усіх машин, які перетнули український кордон вже після 1 липня, але не встигли успішно пройти процедуру розмитнення.
Як формуються платежі при розмитненні автомобіля
Використовуючи спеціальний калькулятор розмитнення, який запропонувала та розробила наша компанія УкрВіпСервіс, вдасться розібратися детальніше з тим, скільки потрібно заплатити за привезені машини з ЄС чи США.
Для швидкого та правильного розмитнення прийнято використовувати таку формулу:
Акциз + Ввізне мито + ПДВ = остаточна вартість розмитнення.
По завершенню сплати всіх платежів майбутній автовласник має пройти сертифікацію та реєстрацію у Сервісному центрі МВС. Саме тут буде нараховано збір до Пенсійного фонду, який варіюється від 3 до 5% – все залежить від первісної вартості транспортного засобу.
Щодо електричних видів транспорту, які вперше перетинають український кордон, для них актуальний один податок – акцизний. Нарахування решти мит немає.
Реєстрація автомобіля та видача номерних знаків здійснюється після проведення всіх вищезгаданих операцій. Щоб не допустити серйозних помилок на кожному з перерахованих етапів, необхідно скористатися допомогою наших кваліфікованих спеціалістів, які готові надати власну консультацію з різних питань.
Як користуватися калькулятором розмитнення
Важливою перевагою використання митного калькулятора є те, що всі розрахунки можна зробити самостійно в режимі онлайн.
Для цього потрібно вказати наступну інформацію про конкретний транспортний засіб:
- Тип двигуна – бензиновий, дизельний, електро чи гібрид.
- Об'єм двигуна (вказується в см3).
- Вартість автомобіля за кордоном (важливо обрати валюту – долар, євро чи гривня).
- Рік випуску транспорту.
Натискаючи кнопку «Розрахувати», можна отримати точну вартість розмитнення для кожного окремо взятого транспортного засобу.
У деяких ситуаціях буде потрібна додаткова інформація для уточнення питань щодо цін. Серед такої інформації клієнту потрібно зазначити:
- Хто саме планує провести розмитнення – фізична чи юридична особа.
- Вік авто – новий, до 5 років або більше 5 років експлуатації.
- Країна-виробник транспорту.
- Наявність/відсутність сертифікатів EUR.1.
Представлений митний калькулятор допоможе здійснити розрахунок з урахуванням кількості необхідних податків, які потрібно сплатити для митного чищення.
Крім того, потрібно врахувати, що митне оформлення легкових автомобілів не має жодних обмежень щодо року випуску транспорту, але вони мають відповідати екологічному класу від ЄВРО-2 та вище.