Кабмін схвалив проєкт угоди про вільну торгівлю з Туреччиною

Кабінет міністрів схвалив проєкт угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) із Туреччиною.

Відповідне рішення з доопрацюванням було ухвалено на засіданні уряду в середу, 2 лютого.

Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, підписання угоди планується вже завтра, 3 лютого.

"Ми інтенсифікували переговори з нашими турецькими партнерами, щоб угода відповідала інтересам українського бізнесу та створювала можливості для нашого експорту", – сказав прем'єр, відкриваючи засідання уряду.

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко представляючи проєкт рішення зазначила, що основа угоди – це обнулення Туреччиною мит на 10 337 товарних позицій (95% від загальної кількості товарів), крім того 1348 товарних позицій будуть діяти тарифні квоти або зменшення мит.

Загалом, за оцінками Мінекономіки, підписання угоди дозволить збільшити ВВП України на 2%.

"Переговірники з обох сторін нарешті знайшли ключ до виходу з глухого кута, який тривав останні 10 років. І це дало нам змогу за останні 6 місяців інтенсивно і зважено вийти на умови, які прийнятні для обох сторін", – зазначила очільниця Мінекономіки.

"Туреччина значно розширює сектори, у яких українські компанії можуть працювати на постійній основі, так само Україна заохочує розміщення турецьких підприємств у нас", – додала Свириденко.

Вона уточнила, що минулого року товарообіг з Туреччиною склав більше $7 млрд, в тому числі український експорт – в $4,1 млрд (переважно, метал і зернові), імпорт – $3,2 млрд.

За словами Свириденко, питання скасування мит на експорт зернових винесли за рамки угоди, водночас у ній залишили право України застосовувати мито на ввезення металобрухту, своєю чергою Туреччина лише частково відкриє внутрішній ринок для українського металу.

Вона додала, що в умовах угоди про вільну торгівлю Україна надаватиме підтримку вітчизняній текстильній промисловості, підприємствами машинобудування, тепличного овочівництва та борошномельної промисловості.

Як повідомлялося, у жовтні минулого року президент Володимир Зеленський заявляв, що Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною буде підписано найближчим часом, хоча переговорний процес у рамках його підготовки просувається непросто.

Перед цим, у вересні 2020 року, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник Тарас Качка заявляв, що Україна та Туреччина перезавантажили переговорний процес щодо угоди про вільну торгівлю та домовилися розробити нові пропозиції, повністю оновивши текст у частині, що стосується тарифних зобов'язань.

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...