МІУ підтримує законопроект, який розблокує транзитні перевезення через Білорусь

Міністерство інфраструктури України підтримує внесення змін до Угоди між урядом України та урядом Республіки Білорусь про міжнародне автомобільне сполучення від 17 грудня 1992 року, які стосуються лібералізації автомобільних перевезень.

У повідомленні говориться, що законопроект № 0060 дозволить розблокувати міжнародні автоперевезення з України в держави Скандинавії і Балтії, зокрема в Естонію, Литву, Латвію і Фінляндію.

«Зараз для українських автоперевізників, які працюють на балтійському і скандинавському напрямках, склалася катастрофічна ситуація. Відсутність необхідної кількості дозволів від Польщі і Білорусі, додаткові умови для транзитного проїзду через Росію призвели до ситуації, в якій українські експортери виявилися відрізаними від ринків Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії »- Заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм

Зміни, серед іншого, передбачають:
- лібералізацію умов виконання вантажних перевезень між Україною і Білоруссю;
- розблокування роботи українських автоперевізників на балтійському і скандинавському напрямках;
- звільнення нерегулярних пасажирських автоперевезень від дозвільної системи.

Це рішення дозволить перевізникам безперешкодно використовувати для транзиту білоруську територію, а Україна при цьому зможе зберегти робочі місця для наших перевізників і залучити додаткові вантажо- і пасажиропотоки на балтійському і скандинавському напрямках.

Зараз же перевізники втрачають замовлення, українські виробники - ринки збуту, а економіка - робочі місця. Наприклад, через відсутність білоруських дозволів тільки за жовтень-грудень 2021 року втрати перевізників можуть скласти до 1,5 млрд гривень.

 

Джерело: logist.today

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...