Виникли проблеми з оформленням Загальної декларації прибуття (ЗДП)? Компанія УкрВіпСервіс оперативно допоможе в цьому питанні.


Нововведення в українському митному законодавстві з 7 листопада 2020 року.

Тепер, щоб провести товар через митницю на територію України, потрібно заповнити загальну декларацію прибуття. Вона потрібна не тільки для ввезення імпортних товарів, але і для вантажів, які йдуть через нашу державу транзитом. Загальна декларація прибуття (ЗДП) подається виключно в електронному вигляді та не замінює традиційну митну декларацію.

Документ заповнюється до того, як вантаж прибуває на митницю. Його мета - проінформувати про склад і властивості товару митну службу.

ЗДП: Навіщо потрібні нововведення?

Простими словами, ЗДП - це офіційне електронне повідомлення з необхідними даними про вантаж (від перевізника або уповноваженої перевізником особи) до митних органів. Покупців і замовників ця процедура не стосується. Її бере на себе перевізник.

Напевно у вас виникає питання, для чого передбачена ця декларація? Документ був узятий з досвіду європейських країн і вводиться в Україні, щоб наблизити стандарти до міжнародних норм.

Передбачається, що декларація спростить і прискорить митні процедури. А головне, підвищить безпеку, послужить попередженням для митних органів про вантаж, який до них направляється. Це дозволить працівникам митниці заздалегідь проаналізувати ризики, які можуть виникнути при прийманні цього товару, і підготуватися до них. 

Оскільки безпека та швидкість обслуговування на митних пунктах – пріоритетні завдання, нині митними органами вносяться зміни в роботі.

Коли загальна декларація прибуття не потрібна?    

Будь-яке правило має виняток. Так і при подачі ЗДП є список товарів, що не вимагає подачі спільної декларації прибуття.

  1. Ручна поклажа, товари особистого користування звичайних громадян, які не є комерційною діяльністю.
  2. Вантажі, які перевозяться морем або авіа транспортом і не роблять зупинок на території України.
  3. Сировина, що проходить по трубопроводах і лініях електропередач.
  4. Поштові листи, картки.
  5. Спортивний інвентар та товари, що ввозяться для учасників офіційних спортивних заходах.
  6. Особистий транспорт (тільки ПП і ПД).
  7. Товари необхідні для споживання і експлуатації пасажирів транспорту.
  8. Пільгові товари, а також вантажі, що допомагають в подоланні катастроф і катаклізмів.
  9. Військова техніка.
  10. Анатомічні матеріали для трансплантації.

Для цього списку вантажів ЗДП не потрібна. У всіх інших випадках вона подається до прибуття товару на митницю. Термін дії загальної декларації становить 200 діб. Якщо вантаж не надходить в цей період, то документ анулюється.

Відповіді на найчастіші запитання щодо ЗДП

Щоб ви завжди мали актуальну інформацію під рукою, розглянемо нюанси докладніше.

Хто і як подає ЗДП?

Загальну декларацію прибуття подає перевізник або (як і ПП, і ПД) брокер, уповноважена особа. Подача здійснюється тільки в електронному вигляді з цифровим підписом. Для цього є кабінет користувача комерційних портових, а також транспортних інформаційних систем або інтерфейс API. Єдиний нюанс – ці ресурси повинні передавати дані в зазначені терміни.
 

ЗДП автоматично присвоюється реєстраційний номер: як його дізнатися?

Присвоєний номер приходить перевізнику або уповноваженій особі на електронну пошту, з якої проводиться реєстрація, також він відтворюється в особистому кабінеті. Якщо для посилання використовувався API інтерфейс, то присвоєний номер приходить у відповідному повідомленні.
 

Скільки часу митниця проводить аналіз по ЗДП?

Як правило, аналіз виконується протягом години після подачі.
Терміни подачі залежать від транспортного засобу, яким перевозиться товар через кордон.

  • Якщо мова йде про морський транспорт, то декларація подається за 4 години до прибуття вантажу до першого пропускного пункту митниці. Річковим – за 2 години.
  • Якщо товар доставляється авіатранспортом, то ЗДП заповнюється також за 4 години до прильоту. У разі доставлення рейсами, тривалість яких не перевищує 4 годин, декларація заповнюється з моменту вильоту.
  • Залізничним транспортом – не пізніше, ніж за дві години. При тривалості рейсів менш ніж дві години, документ заповнюється за одну годину до надходження вантажу на перший митний пункт.
  • Автотранспорт повинен залишити загальну декларацію як мінімум за годину до прибуття на перший український митний пункт.

Також Вас можуть зацікавити такі послуги:

ВИ МОЖЕТЕ ВІДПРАВИТИ

ЗАЯВКУ НА ОФОРМЛЕННЯ

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 3.33 из 5)
Loading...